Reklam

Makaleler

Patent Maliyetlerinizi Düşürün!
Marka ve Patent maliyetlerinin külfetlerini ortadan kaldırmak için KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı’nın vermiş olduğu birçok teşvikten yararlanabilirsiniz.
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Patent Kavramının Önemi
Markalaşma konusunun irili ufaklı tüm girişimciler için önemle üstünde durulması gereken bir konu olduğunu belirtmiştik önceki yazılarımızda. Artık üretimden çok, üretilenin satılması ve pazarlamasının önemli olduğu biliniyor ticaret yaşamında. Bu da ürünün tanınılırlığı, yaygınlığı ve arzu edilebilirliği ile doğru orantılı bir durum elbette. Markalaşma kavramı bu oluşum etrafında  
Devamını oku...

Yılın ERP Sistemi: "IFS Uygulamaları 7"
ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) alanındaki saygın kuruluşlardan Girişim Araştırmaları Merkezi (CER - Center of Enterprise Research) IFS Uygulamaları
Devamını oku...
 
Tarkan, sitesinin isim hakkı için ne kadar ödedi?
 Tarkan son albümü 'Metamorfoz'la birlikte sadece müziğini ve imajını yenilemekle kalmadı internet sitesini de yeniledi. 
Devamını oku...
 
Kalp operasyonlarına Türk imzası
 Prof. Dr. Murat Dikmengil'in geliştirdiği, kalp operasyonlarında ameliyat süresini kısaltarak özel iğne ve ipliklerin üretimi için çalışmalar sürüyor. 
Devamını oku...
 
Yıldız Teknik Üniversitesi Öğrencileri ERP'yi 'Uygulamalı' Öğreniyor
 Günümüzde işletmelere verimlilik ve rekabet sağlayan ERP (Kurumsal Kaynak Planlaması), Türkiye’de ilk kez Yıldız Teknik Üniversitesi’nde
Devamını oku...
 
Edremitli Mucit 'Su Silecekli Kamera Sistemi' Yaptı
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Balıkesir'in Edremit ilçesinde Virtus adı altında kamera, güvenlik ve alarm sistemleri üzerine faaliyet gösteren şirketin ortağı Serkan Kibar,
Devamını oku...
 
60. Hükümet Programı Eylem Planı
 60. Hükümetin 2008 ve sonrasında gerçekleştireceği faaliyet ve projeler, Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından
Devamını oku...
 
Duruma göre şekle giriyor
 Gelecekte TIR transparan, pick-up da elastik olacak. Kargo için tasarlanan Eştender Elstruck yüke göre şekle giriyor. İşte geleceğin tasarımları. 
Devamını oku...
 
18 Milyar Dolarlık Ultra Lüks Parfümün Büyümesi Yavaşladı
 Şarkıcılardan tasarımcılara herkes kendi adını taşıyan bir parfüm markası yaratma yarışına girince, ultra lüks parfüm satışlarındaki büyüme yavaşladı.
Devamını oku...
 
Akşehir 'Dünyanın Ortası' Tescili Aldı
NASREDDİN Hoca ve Turizm Derneği, Nasreddin Hoca’nın "Dünyanın Ortası Akşehir" fıkrasından yola çıkarak Türk Patent Enstitüsü’ne tescil başvurusunda bulundu. Başvuru üzerine,
Devamını oku...
 
Petrol Kirliliğine Karşı Türk Süngeri
İstanbul Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden Prof. Dr. Oğuz Okay ve ekibinin su yüzeyindeki petrol ve türevlerini emen buluşu, bilim dünyasında heyecan yarattı.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 191 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Geçmişten Günümüze Patent - Yarışma Makalesi 52
İnsanlık tarihine geçmişte ve günümüzde yaratıcılar tarafında büyük katkılar ağlamıştır. Bunun yanı sıra bu yatırımlar ile buluşların faydalarının günümüze sirayet etmesini sağlayanlarının başarıları tanınıp, takdir edilerek desteklenmelidir.
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...