Reklam

Makaleler

Buluşumu Kullanmak Zorunda Mıyım?
http://www.patentakademisi.com/images/makale.gifPatent sahibi buluşunu, Resmi Patent Bülteni'nde ilan edildiği tarihten itibaren 3 yıl içinde kullanmak zorundadır.
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Turizmde Marka Kent Oldu
http://patentakademisi.com/images/arzuceylan.gifGüney Koreli rapçi PSY’nun şarkısı ‘Gangnam Style’ tüm dünyada müzik listelerini alt üst etti. Gangnam aslında Seul'de gözde bir semt.
Devamını oku...

Maliyet Düşürme Projesinde Finalist Belli Oldu
 Geniş kapsamlı bir çerçevede yürütülmekte olan kamuda yeniden yapılanma çalışmalarının amacı kamu hizmetlerinin kalitesini,
Devamını oku...
 
Hezarfen Kapanış Töreni 4 Aralık'ta TPE'de
 Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın himayelerinde düzenlenecek törende katılımcı KOBİ'lere sertifikaları verilecek.
Devamını oku...
 
Küresel Isınma Sebebiyle Dolmayan Barajlara Çözüm: Barajsız Elektrik Üretimi
 Vatandaşlarımızdan ülkemizin gelişmesi ve mevcut sorunlarının giderilmesi, kaynakların daha iyi kullanımı amacıyla kuruluşumuza ilginç çözümler gelmekte...
Devamını oku...
 
Sandal ucuz yırtmış artık besteci hakkı kimsede kalmaz
 Mustafa Sandal’a izinsiz şarkı kullanmak nedeniyle verilen 120 bin YTL’lik cezayı değerlendiren MESAM Başkanı Ali Rıza Binboğa, "Sandal ucuz yırttı.
Devamını oku...
 
Konuşan kâğıt icat edildi
İsveçli bilim insanları konuşan kâğıt icat etti. Temasa duyarlı bir mürekkebin kullanıldığı dijital kâğıttan bir billboard yapıldı ve tanıtıldı. Mid Sweden Üniversitesi ’nden araştırmacıların geliştirdiği kâğıttan yapılan billboardlar, kullanıcı dokunduğunda önceden kaydedilen sesleri dinletiyor.
Devamını oku...
 
Gazi Üniversitesi Teknoparkı Törenle Açıldı
 Gazi Üniversitesi Teknoparkı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı bir törenle, üniversitenin Gölbaşı yerleşkesinde açıldı.
Devamını oku...
 
Patent Kredilere Teminat Olacak
 Patent alınan başvuruların yakında kredi alımında teminat gösterilebileceğini belirten TPE Başkan Vekili Birinci, enstitünün buluş alım hizmeti vereceğini belirtti ...
Devamını oku...
 
Patent Mevzuatı Yeniden Şekillenecek
Fikri mülkiyet haklarının uygulanması konusunda, gelecek yıl bir Koordinasyon Kurulu oluşturulacak. Kurulda, fikri mülkiyet haklarının uygulanması için izlenecek, kısa, orta ve uzun vadeli stratejileri oluşturmak, uygulamada etkinliği artırmak ve ilgili kurumlar arasında koordinasyonu ve işbirliğini sağlamak üzere üst düzeyde karar verici temsilciler yer alacak.
 
Çerkezköy fabrikamız dünya devi, güçlü yatırımlarla büyüyoruz
BSH Grubu Başkan Yardımcısı ve BSH Ev Aletleri Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Colberg, Çerkezköy’deki fabrikanın dünya genelindeki en büyük üretim tesisleri olduğunu belirtirken, şu anda 3 milyon ünite
Devamını oku...
 
65`lik mucit icadına sponsor arıyor
Şiddetli esen rüzgarın bacalardan geri tepmesini engelleyen ve soba zehirlenmelerinin önüne geçileceğine yüzde yüz çözüm getireceği iddia edilen "Baca Basmaz" adlı icadın mimarı,
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 193 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Hayal Et, Yarat, Yeryüzüne Renk Kat! - Yarışma Makalesi 61
Bir metafordan ibaret olan başarı hikayeleri; aslında gerçek hayatımızda yüzlerce rastlanan bir duruma bir örnekleme niteliğindedir. Kimi zaman belirli retorik ve amaçlarla bilim dünyasında çığır açmayı hedefleyen bilim adamlarının, maalesef iddiasının ötesine geçemediğini görmekteyiz.
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...