Reklam

Makaleler

Patent bir teknolojik istihbarat aracıdır
 Patentler teknolojik bilginin en büyük kaynağıdır. Patent belgesi ilk başvuru tarihinden itibaren yenilik yapmanın bir ödülü olarak 20 yıllık
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Patent Navigasyon İle Önde
Herkes yeni bir keşifde bulunabilir. Peki, ama kaçı bunu bilinçli olarak yapar? Yeni bir buluşu ilk etapta kişi kendi içinde değerlendirir.
Devamını oku...

Google, Opensocıal'ı Piyasaya Sundu
Google Inc, web'deki tüm sosyal ağ uygulamalarını kapsayacak biçimde tek bir oluşum sağlayacak olan OpenSocial'i, sosyal ağ uygulamaları geliştiren uzmanlar ile daha fazla sosyal ağ özelliğine sahip olmak isteyen web siteleri için piyasaya sürdü.
 
Ruslar Türk Teknolojisi ile Tv'yi İnternetten İzleyecek
 ABD’de, ’Teknolojiye yön veren 10 isim’ arasında gösterilen Bülent Çelebi’nin Türkiye’de kurduğu AirTies,
Devamını oku...
 
Trabzon Hasır Bileziği için Patent Alınıyor
Trabzon Kuyumcu ve Saatçiler Odası Başkanı Musa Başak, Trabzon Hasır Bileziği’nin Coğrafi işaret olarak kabul edilmesi için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvurduklarını ve bir ay içinde patentli hasır bileziklerin üretimine başlayacaklarını söyledi.
Devamını oku...
 
Araştırma Projeleri Görücüye Çıkacak
Ege Üniversitesi (EÜ) Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) tarafından Turkcell ve Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle "Inno-Venture 2007 Proje Pazarı" düzenleniyor. 13-14 Aralık tarihlerindeki faaliyet için son müracaat tarihi 23 Kasım.
Devamını oku...
 
Çeyiz Satıp Sermaye Yaptı Fiber Optik'te Dünya Markası Oldu
Kayserili Bilgisayar Uzmanı Aysun Pelik'in, 2001 yılında çeyizindeki koltuk takımını satarak kurduğu “domino” isimli elektronik şirketi, 5 milyon dolarlık cirosu ile şimdi dünyanın dev telekomünikasyon şirketlerine fiber optik aksesuar üretiyor.
Devamını oku...
 
Türkiye Bilimsel Yayınlarda 21. Sırada
TÜBİTAK Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi'nin (ULAKBİM), Thomson Institute of Scientific Information (ISI) tarafından sağlanan verilere dayanarak hazırladığı "Türkiye Bilimsel Yayın Göstergeleri" kataloğunda, Türkiye 1981-2006 yılları arasında,
Devamını oku...
 
Peynir Tescillendi Edirneli Sevindi
EDİRNE Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Genel Sekreter Vekili Nevzat Taşkın, Türk Patent Enstitüsü tarafından Edirne beyaz peynirinin tescillenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Devamını oku...
 
"Marka ile Rekabet Kazan" Konferansı
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ve Avrupa Birliği Bilgi Bürosu’nca Doğu Karadeniz Bölgesi’nde düşük olan marka sayısı için düzenlenen 'Marka ile Rekabet Kazan' konferanslarının beşinci bölümü Gümüşhane’de gerçekleştirildi.
Devamını oku...
 
TOYS 'R' US, 16 bin oyuncağı geri çağırdı
WASHINGTON - Toys 'R' Us oyuncak firması, çocuklarda kurşun zehirlenmesine yol açabileceği gerekçesiyle Çin yapımı 16 bin oyuncağı geri çağırdı. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu'nun bildirdiğine göre, ''Seçkin Operasyonlar'' adlı savaş oyuncaklarının
Devamını oku...
 
Türkiye Tarım Ar-Ge'sinde Sonuncu
Oecd Yıllık "Tarım Politikaları: İzleme ve Değerlendirme 2007" Raporu Yayınlandı. Raporda, "Tarımda Hedefleri Başarmak İçin Türkiye, Çabalarını, Girdi ya da Çıktı Bağlantılı Desteği Artırmaktan Çok Yapısal Düzenlemeleri Kolaylaştırmaya Yönelik Politikalar Üzerinde Odaklamalıdır" Denildi.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 194 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Biz Böyle Gördük, Böyle Büyüdük - Yarışma Makalesi 25
Üniversitede alınan eğitim buluşçu olmak için yeterli mi? Patent, buluş sahibinin buluş konusu ürünü belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya ithal etme hakkıdır. 
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...