Reklam

Makaleler

Diziler Markalara Yön Veriyor
Pazarda rakipleri karşısında öne geçmek isteyen firmalar, markalarının reklamını kolay yoldan yapmak için dizileri kullanıyor.
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Patent Kavramının Önemi
Markalaşma konusunun irili ufaklı tüm girişimciler için önemle üstünde durulması gereken bir konu olduğunu belirtmiştik önceki yazılarımızda. Artık üretimden çok, üretilenin satılması ve pazarlamasının önemli olduğu biliniyor ticaret yaşamında. Bu da ürünün tanınılırlığı, yaygınlığı ve arzu edilebilirliği ile doğru orantılı bir durum elbette. Markalaşma kavramı bu oluşum etrafında  
Devamını oku...

14 Ar-Ge Merkezi L'oreal'i Avrupa Patent Lideri Yaptı
Dünyada marka, tasarım ve ürünlerini taklitlerine karşı yasal korumaya alma konusunda en hassas sektörlerin başında gelen kozmetikte, patent başvurularında şampiyonluğu Fransız kökenli şirket L'oreal elinde bulunduruyor. Ardından gelen rakibine önemli fark atan ve üç kıtada 14 Ar-Ge merkezinde 3 bin bilim adamı ile çalışmalarını sürdüren L'oreal'in bugüne kadar
Devamını oku...
 
ODTÜ'den "İş Melekleri" Projesi
ODTÜ Teknokent'in Kurduğu "İş Melekleri Derneği", İleri Teknolojiye Yönelik Ar-ge Faaliyetleri Olan Firmalarla, Piyasaların Önemli Aktörleri Olan Deneyimli Yatırımcılar Arasında Köprü Oluşturacak. ODTU Teknokent Genel Müdürü ve İş Melekleri Derneği Genel Sekreteri Uğur Yüksel tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, iş adamları, teknoloji üretimine dönük inovatif fikirleri bulunan ancak bunun için gerekli finansal kaynağı,
Devamını oku...
 
Taklit Ürünler Pazarı Ele Geçirince 50 Dava Açtı

 Taklit ürünlerle başı dertte olanlar sadece Paul&Shark, Lacoste, Diesel,  Gucci ve Armani gibi katma değeri yüksek olan markalar değil. Konya'da bir işadamı bir yıldır sahtekârlarla 1 YTL'lik tuvalet kapağı için mücadele ediyor. Alaturka tuvalet kapağının mucidi Hasan Koca'nın sadece İstanbul'un çeşitli adliyelerinde 50 mahkemesi görülüyor.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin Ar-Ge Şampiyonu Arçelik
 2006 yılında Türkiye'de Araştırma-Geliştirme faaliyetlerine en çok parayı Arçelik harcadı. Net satış gelirleri içinde Ar-Ge harcamalarına en fazla kaynak ayıran sanayi kuruluşu ise BMC oldu. Türkiye teknoloji, katma değeri yüksek ürün geliştirme konusunda bir türlü makûs talihini yenemiyor.
Devamını oku...
 
Research In Motion ve Blackberry'
 Research In Motion (RIM) şirketi Samsung'u e-mail cihazı Blackberry için dava etti. Kanadalı firma, Samsung'un Blackberry'e rakip olarak çıkardığı BlackJack akıllı telefonunun tasarımının Blackberry'ye benzediğini iddia ediyor.
 
Baba Oğul Traktör Yaptı
Genç yaşlarda İstanbul'da bayan kuaförlüğü yapan Mehmet Topçu isimli Konyalı vatandaş, bu mesleği bırakıp döndüğü Konya'da tekstil eğitimi alan oğlu ile birlikte Türkiye'nin ilk yerli mini traktörünü üretti. Konya'da ikinci el traktör alım satımı yapan firmanın sahibi Mehmet Topçu, kendi imkanlarıyla bir mini traktör imal etti. Mehmet Topçu, tamir işlerinden hiç anlamayan oğluyla birlikte ürettiği traktöre 'HAKE' adını verdi.
Devamını oku...
 
Ar-Ge Yapan KOBİ'ye AB'den 500 milyon YTL Hibe
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 AB nisan ayından bu yana araştırma geliştirme (Ar-Ge) yapan Türk KOBİ'lerine hibe kredisi veriyor. Türkiye'ye toplam 500 milyon YTL bütçe ayıran AB'ye Ar-Ge yaptığını bildiren Türk KOBİ'si 400 milyon YTL'ye kadar hibe alabiliyor. Hiçbir ücret talep etmeden
Devamını oku...
 
1000 Kişilik Teknoloji Devi Kurdu
 Bir emekli subay oğlu olarak hayata atılan ve anarşinin kol gezdiği yıllarda Yıldız Teknik’te elektrik mühendisliği okuyan Rıdvan Çelikel, Türkiye’nin en değerli teknoloji şirketlerinden birini yaratmayı başardı. 1000 kişi çalıştıran 8 şirketli Anel Grubu,
Devamını oku...
 
Buluş Yaparak Daha Çok Para Kazanmak İstermisiniz?
(15 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Kendi cebinizden çıkan koruyucu harcamalar bir seçenek değildir. Sadece bir tecrübedir. Tecrübeli buluşçular da keşfettikleri şeyleri patent başvurusu yapıldıktan sonra kabul edilene kadar geçen süre içinde yada daha öncesinde lisanslarlar.
Devamını oku...
 
Apple ve Cisco
 Efsane İngiliz grup Beatles müzik şirketi Apple ile aynı ismi taşıyan teknoloji devi Apple'ı mahkemeye verdi. Apple çıkardığı cep telefonu iPhone yüzünden de Cisco ile davalık olmuştu. Cisco iPhone isminin kendisine ait olduğu öne sürmüştü. Sonunda iki şirket ismi ortak kullanmaya karar verdi.
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 198 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Türkiye’de Yeni İcatlar ve Patent! - Yarışma Makalesi 29
Ülkemizde son birkaç yıldır üzerinde durulan bir konu olan Patent geçmişe bakıldığında aslında pek fazla önemsenmeyen önemli konulardan birisi olarak göze çarpmaktadır.
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...