Reklam

Makaleler

Diziler Markalara Yön Veriyor
Pazarda rakipleri karşısında öne geçmek isteyen firmalar, markalarının reklamını kolay yoldan yapmak için dizileri kullanıyor.
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Markalaşma; Firmamızın En Büyük Rol Arkadaşı
 Geçmişin günümüze miras olan mermeri, sanata dönüştürerek, dünya markası haline getirmek amacıyla kurulmuş bir firma, 3S İnşaat.  Firmanın yöneticisi Selçuk Çelebi ile yaptığımız
Devamını oku...

Ar-Ge Yapan KOBİ'ye AB'den 500 milyon YTL Hibe
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 AB nisan ayından bu yana araştırma geliştirme (Ar-Ge) yapan Türk KOBİ'lerine hibe kredisi veriyor. Türkiye'ye toplam 500 milyon YTL bütçe ayıran AB'ye Ar-Ge yaptığını bildiren Türk KOBİ'si 400 milyon YTL'ye kadar hibe alabiliyor. Hiçbir ücret talep etmeden
Devamını oku...
 
1000 Kişilik Teknoloji Devi Kurdu
 Bir emekli subay oğlu olarak hayata atılan ve anarşinin kol gezdiği yıllarda Yıldız Teknik’te elektrik mühendisliği okuyan Rıdvan Çelikel, Türkiye’nin en değerli teknoloji şirketlerinden birini yaratmayı başardı. 1000 kişi çalıştıran 8 şirketli Anel Grubu,
Devamını oku...
 
Buluş Yaparak Daha Çok Para Kazanmak İstermisiniz?
(15 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
 Kendi cebinizden çıkan koruyucu harcamalar bir seçenek değildir. Sadece bir tecrübedir. Tecrübeli buluşçular da keşfettikleri şeyleri patent başvurusu yapıldıktan sonra kabul edilene kadar geçen süre içinde yada daha öncesinde lisanslarlar.
Devamını oku...
 
Apple ve Cisco
 Efsane İngiliz grup Beatles müzik şirketi Apple ile aynı ismi taşıyan teknoloji devi Apple'ı mahkemeye verdi. Apple çıkardığı cep telefonu iPhone yüzünden de Cisco ile davalık olmuştu. Cisco iPhone isminin kendisine ait olduğu öne sürmüştü. Sonunda iki şirket ismi ortak kullanmaya karar verdi.
 
KODAK'tan PANASONIC'e Büyük Dava!
Kodak, dijital kameralarla ilgili olarak dört patentini ihlal ettiği gerekçesiyle Panasonic firmasını dava etti. Dava, 25 Temmuz’da Texas Bölge Federal Mahkemesinde, Panasonic ve kendisinin kardeş şirketleri olan Matsushita Electric Industrial (MEI), Victor Company of Japan (JVC) ve JVC Americas şirketlerine karşı açıldı. Kodak’tan yapılan açıklamada “Dava aşamasına gelmeden önce Kodak uzun yıllar olayı sulh ile
Devamını oku...
 
Taklit Ürünler Pazarı Ele Geçirince 50 Dava Açtı

 Taklit ürünlerle başı dertte olanlar sadece Paul&Shark, Lacoste, Diesel,  Gucci ve Armani gibi katma değeri yüksek olan markalar değil. Konya'da bir işadamı bir yıldır sahtekârlarla 1 YTL'lik tuvalet kapağı için mücadele ediyor. Alaturka tuvalet kapağının mucidi Hasan Koca'nın sadece İstanbul'un çeşitli adliyelerinde 50 mahkemesi görülüyor.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin Ar-Ge Şampiyonu Arçelik
 2006 yılında Türkiye'de Araştırma-Geliştirme faaliyetlerine en çok parayı Arçelik harcadı. Net satış gelirleri içinde Ar-Ge harcamalarına en fazla kaynak ayıran sanayi kuruluşu ise BMC oldu. Türkiye teknoloji, katma değeri yüksek ürün geliştirme konusunda bir türlü makûs talihini yenemiyor.
Devamını oku...
 
Research In Motion ve Blackberry'
 Research In Motion (RIM) şirketi Samsung'u e-mail cihazı Blackberry için dava etti. Kanadalı firma, Samsung'un Blackberry'e rakip olarak çıkardığı BlackJack akıllı telefonunun tasarımının Blackberry'ye benzediğini iddia ediyor.
 
Patentte Dev İşbirliği 20 Yıl Sonrasını Kurtaracak
Türk Patent Enstitüsü ile Gazi Üniversitesi, Avrupa Patent Ofisi’nin pilot olarak uygulayacağı "T eknoloji T ransfer O fisleri Projesi"nde yer almak için işbirliği yaparak birlikte başvuruda bulundu. Gazi Rektörü Prof. Dr. Kadri Yamaç, "A kademik yükselmede patentin mevcut etkisinin arttırılması için araştırmacılara süreç boyunca puan verilmesi 20 yıl sonrası için atılacak çok önemli bir adımdır" dedi.
Devamını oku...
 
Mahmut Demir'den Üniversitenin AB Hibeli Projesine Destek
Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Demir, Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen ve yüzde 90'ı AB destekli olan Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Eğitim Projesi'ne 5 bin euroluk destekte bulundu. Meslek Yüksekokulu'nun işsiz gençler için hazırladığı ve 92 bin 287 euro bütçeli olan projenin
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 198 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Hayal Et, Yarat, Yeryüzüne Renk Kat! - Yarışma Makalesi 61
Bir metafordan ibaret olan başarı hikayeleri; aslında gerçek hayatımızda yüzlerce rastlanan bir duruma bir örnekleme niteliğindedir. Kimi zaman belirli retorik ve amaçlarla bilim dünyasında çığır açmayı hedefleyen bilim adamlarının, maalesef iddiasının ötesine geçemediğini görmekteyiz.
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...