Reklam

Makaleler

Patent Maliyetlerinizi Düşürün!
Marka ve Patent maliyetlerinin külfetlerini ortadan kaldırmak için KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı’nın vermiş olduğu birçok teşvikten yararlanabilirsiniz.
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Patent Navigasyon İle Önde
Herkes yeni bir keşifde bulunabilir. Peki, ama kaçı bunu bilinçli olarak yapar? Yeni bir buluşu ilk etapta kişi kendi içinde değerlendirir.
Devamını oku...

Galoş otomasyon sistemlerinde Ar-Ge çalışmaları...
 Bilindiği gibi ülkemizde otomasyon sistemleri ve AR-GE faaliyetleri 90’lı yıllardan sonra gelişmeye başlamış ve önemi her geçen gün katlanarak artmaya devam etmiştir. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte kalite ve maliyetlerdeki rekabet hat safhaya ulaşmış ve
Devamını oku...
 
CoolIT Patenti ile Shuttle Sistemi; Pc 1337 Sdxi
Small Form Factor tipindeki ufak sistemleriyle tanınan Shuttle, yeni ile oldukça ilgi çekecek. Firma, XPC 1337 serisinde oyunculara özel bir dizi ürün sunmayı amaçlıyor, bu serinin ilk ürünü oyun meraklıları hedef alınarak üretilmiş SDXi sistemi.
Devamını oku...
 
Patent Davasında Apple, Samsung, Sandisk Mahkemeye Veriliyor
Amerikan patent ve yasa sisteminin olanak tanıdığı saçma patent davasına 16 Şubat”ta Texas, Marshal da itiraz edildi.
Devamını oku...
 
Microsoft, 1,5 milyar dolar tazminat ödemeye mahkûm edildi

Bilgisayar devi Microsoft firması, patent haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Alcatel-Lucent telekomünikasyon şirketine 1,5 milyar dolar tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Devamını oku...
 
İnsan bedeni üzerine bilgi ve enerji transferi
Microsoft Firması bir süre önce insan bedeni üzerine bilgi ve enerji transferi gerçekleştirecek bir teknoloji için resmen patent almıştı. Microsoft'un aldığı patent insan bedeni üzerinden bilgi ve enerji transferi gerçekleştirmeye imkan sağlıyacakmış.
Devamını oku...
 
Enzo, ABD Patent Heyet Kararını Kazanır.
NEW YORK- Enzo Biochem A.Ş. çeşitli ecza malları ve teşhise yönelik ürünleri yapması için moleküler biyoloji ve kalıtsal mühendislik teknikleri, ABD patent kurulu Çarşambaya gün verdi. Patent Kurulu kararı tartışmaların bitmesi yönünde oldu.
Devamını oku...
 
Entrust patent ihlal davası
1- Entrust AŞ. Geçtiğimiz cuma günü Open Solitions AŞ’ye karşı patenti ihlal davası açıldı. Open Soletions AŞ tarafından uğratıldığı zararı karşılamak için ihtiyati tedbir davası açan Entrust tazminatını zararının üç misli olarak talep ediyor.
Devamını oku...
 
Iphone ismi Apple ve Cisco tarafından paylaşılacak
Apple Iphone adlı ürünü çıkardıktan sonra Cisco firması tarafından mahkemeye verilmişti. Cisco ve Apple, “İphone” ticari markası hususundaki kargaşayı çözümlemeye karar verdi..
Devamını oku...
 
Wiimote mu? Sony GripMote mu?
Sony, Nintendo'nun ünlü Wiimotesi'nden önce; patentini almış olduğu, denetçiyi görevlendiren kablosuz ve denetçinin el hareketlerini algılayan kolları piyasaya sundu..
Devamını oku...
 
Eğitimin Temeli
 Eğitici oyuncak, eğitim gereçleri ve yayıncılık sektöründe 5 yıldır faaliyet göstermekte olan  ve ağırlıklı olarak 0-6 yaş grubuna dönük olarak eğitici oyuıncaklar, yayınlar üretmekte ve satmakta olan Pati Eğitim Gereçleri ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. nin Genel Müdürü Mustafa EKİCİ;
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 200 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Kendisi Olamayan Milletin Şaheserleri - Yarışma Makalesi 26
Hikaye aslında radyoyu açtığımızda başlıyor bir şarkı çalıyor ve çok geçmeden anlıyoruz ki dünyanın öteki ucundaki bir şarkıyı alıp üzerine şarkı sözü
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...