Reklam

Makaleler

Patent ve Faydalı Modelde Neden Hala İstediğimiz Yerde Değiliz?
Son yıllarda herkesin önemini kavramaya başladığı, Patent nedir? Kişi veya kurumlara ne gibi fayda sağlar? Toplumlara ne kazandırır? Gibi soruların cevabını
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

KOBİtime: Biz çok farklıyız
Kobitime Dergisi, global vizyona sahip bağımsız bir dergi olmak için yola çıktı. Bağımsızlık bizim için çok önemli. Çünkü, önümüzdeki sayılarda, Türk KOBİ'lerinin, iş dünyasının, hükümetin ve bürokrasinin en önemli iletişim ortamı olacağız. Bunu başarmak için gerekirse herkesi ve her kurumu eleştirebilmeliyiz.  
Devamını oku...

Microsoft, 1,5 milyar dolar tazminat ödemeye mahkûm edildi

Bilgisayar devi Microsoft firması, patent haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Alcatel-Lucent telekomünikasyon şirketine 1,5 milyar dolar tazminat ödemeye mahkûm edildi.

Devamını oku...
 
İnsan bedeni üzerine bilgi ve enerji transferi
Microsoft Firması bir süre önce insan bedeni üzerine bilgi ve enerji transferi gerçekleştirecek bir teknoloji için resmen patent almıştı. Microsoft'un aldığı patent insan bedeni üzerinden bilgi ve enerji transferi gerçekleştirmeye imkan sağlıyacakmış.
Devamını oku...
 
Patent üretiminde Türkiye'nin adı yok
Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı'nın (WIPO) hazırladığı 2006 yılı patent raporuna göre, Güney Kore'de her 1 milyon dolarlık Ar-Ge harcamasından 4.60 adet patent elde edilirken, bu rakam Türkiye'de 0.14.
Devamını oku...
 
7 milyon patent almış proje artık emrinizde!
(3 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Google yeni hizmeti patent araştırma sitesi ile 7 milyon patent almış projeyi bizlere sunuyor. Google durduğu yerde durmuyor. Yakın zaman önce kitap araştırma sitesini duyuran Google şimdi de Google patent araştırma sitesi ile karşımızda.
Devamını oku...
 
Vestel'den sır yatırım
 Taşınabilir elektronik cihazlarda kullanılabilecek yakıt pili üreten Vestel, dünya çapında ses getirecek bir yatırıma da imza attı. Şirket, bor madenine dayalı enerji yatırımları konusunda yatırımlarını Şubat ayında açıklayacak.
Devamını oku...
 
Wiimote mu? Sony GripMote mu?
Sony, Nintendo'nun ünlü Wiimotesi'nden önce; patentini almış olduğu, denetçiyi görevlendiren kablosuz ve denetçinin el hareketlerini algılayan kolları piyasaya sundu..
Devamını oku...
 
Eğitimin Temeli
 Eğitici oyuncak, eğitim gereçleri ve yayıncılık sektöründe 5 yıldır faaliyet göstermekte olan  ve ağırlıklı olarak 0-6 yaş grubuna dönük olarak eğitici oyuıncaklar, yayınlar üretmekte ve satmakta olan Pati Eğitim Gereçleri ve Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. nin Genel Müdürü Mustafa EKİCİ;
Devamını oku...
 
TÜBİTAK ve TPE arasında Patent teşvik sistemine yönelik İşbirliği
(TÜBİTAK) ile (TPE), Türkiye’de ve dünyada Türk menşeli patent başvurularının sayılarını arttırmak amacıyla Patent Başvurusu Teşvik ve Destekleme Esasları Taslağı”nı hazırlamışlardır.  
Devamını oku...
 
İstanbul: Yangın Riskine İnnotra'dan Patentli Çözüm: Fıre-O
 Innotra, Uygulandığı Her Tür Eşyayı (Halı, Perde, Mobilya, Ahşap, Duvar Kağıdı) 1800c Sıcaklık Altında Bile Alev Almaz Hale Getiren Bir Kimyasalın Üretimini Başararak,
Devamını oku...
 
Biyo-Patentlerle savaş sanatı
(2 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Patentler her şeyden önce “hukuki” ve “ticari” dökümanlardır ve amacı itibarı ile olmasa bile reel sektörde kullanım şekilleri itibarı ile sıkça suistimal edilirler. Bu makalede örnekler yolu ile patentin bir silah olarak nasıl kullanıldığını inceleyeceğiz ve şirketlerin hatta ülkelerin bu silahla nasıl vuruştuklarını göreceğiz.
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 201 202 Sonraki > Son >>

Sayfa 201 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patent: Gör, Çöz, Tescille! - Yarışma Makalesi 9
Biz mütevazi böbürlenmeyi sevmeyen bir milletin devamıyız. Yaptığı işe imzasını “fakir” diye atan “kim yaptı bunu?” sorusuna “biz yaptık” yada “yaptırdılar” diye
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...