Reklam
Patent Üretemiyoruz Yaygarasıyla Patent Üretilmez! - Yarışma Makalesi 22
(30 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
İmkanı olmayan nice insanlar var ki, süper fikirlere sahipler ama kendilerine farkında değiller. Hoş farkında olsalar da ne yazar bu fikri alıp değerlendirecek ve gün
yüzüne çıkaracak, ne bir yapı var, varsa da kimsenin haberi yok. Ben bireysel olarak bir icat bulup bunu projelendirip hayata geçirme imkanım yok. Bunun için ne zamanım nede param var.
Bu tip organizasyonları devlet yapmalı. Demeli ki; daha önce bulunmamış her konudaki fikirlerinizi ve çizimlerinizi şu adrese gönderin ayrıca, Bu ay şu konuda mesela hızlı tiren konusundaki projelerinizi bu adrese gönderin. Sonraki ay başka konu.
Sonra bir kurul oluşturulmalı, bu fikirleri eleyecek kapasiteye sahip insanlardan. Bu kurul taramış olduğu fikirleri alıp,  beğendikleri fikirlerin sahipleriyle irtibata geçip, tam detaylarında hâkim olduktan sonra. Mesela otomotiv alanındaki bir buluşu otomotiv şirketine satacak oradan elde edeceği gelirden bir miktar fikir sahibine verecek geri kalanıyla da sistemi daha güçlü bir şekilde yürütecek.
Biz hiç bir milletten daha az zeki değiliz, sadece buna inandırılmışız. Üniversiteyi bilim öğrenmek için değil, diploma almak ve İngilizce öğrenmek için kullanıyoruz. İşletmelerde kafası çalışanlar, üretkenler değil İngilizce bilenler ön saflarda yer alıyor. Bu dili bilmeyince bilimsel hiçbir başarı elde edemezsin algısı var bu değişmeli. Fatih dünyanın en büyük toplarının planlarını çizerken İngilizce düşünmek zorunda mı idi?
Yazar: Necati SÜMER

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...