İstanbul: 4. Kobi Zirvesi, 13-14 Aralık'ta Lütfi Kırdar'da Toplanacak
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Türkiye'de En Önemli Kobi Organizasyonu Olarak Bilinen 4. Kobi Zirvesi 13-14 Aralık 2006 Tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Gerçekleşecek. 4. KOBİ Zirvesi "KOBİ'lerin Sürdürülebilir Rekabet Gücü ve İnovasyon" ana temasıyla 13-14 Aralık tarihlerinde İstanbul'da toplanacak.

4. KOBİ Zirvesi, TOSYÖV Başkanı Hilmi Develi, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük, KOSGEB Başkan Vekili Bayram Mecit, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Yusuf Balcı, Rekabet Kurulu İkinci Başkanı Tuncay Songör, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İstanbul Valisi Muammer Güler, TC. Sanayi Ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın açılış konuşmaları ile başlayacak.

 

AB ile müzakere süreci bağlamında KOBİ sorunlarının ele alınacağı zirve, TOSYÖV, TOBB, KOSGEB, Rekabet Kurumu ve Türk Patent Enstitüsü iş birliği ile gerçekleşiyor. Zirveye Yapı Kredi Bankası ana sponsor olarak destek veriyor. Zirvede ayrıca; Devlet Planlama Teşkilatı, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, MPM, İGEME gibi kamu kurumları, üniversiteler, TAYSAD, BEYSAD, OSD, gibi sektörel kuruluşlar ve Organize Sanayi Bölgeleri (OSB), Küçük Sanayi Siteleri (KSS), Teknoparklar, Serbest Bölgeler, Sanayi ve Ticaret Odaları, SİAD'lar ve MÜSİAD, TÜRSAB, KOSİD, TESK, KALDER, TBD, TBV, İKV gibi sivil toplum kuruluşlarının katılımı ve desteği altında yeralan KOBİ'lerde bir araya gelecek.

 

İki gün sürecek olan IV. KOBİ Zirvesi'nde; Kobi Finansmanı, Girişimcilik Ve Kurumsallaşma, Kobiler, Ar-Ge Ve Yenilikçilik (İnovasyon), Kobilere Yönelik Danışmanlık Hizmetleri, Küresel Rekabet Ve İhracat, Kobilere Yönelik Devlet Destekleri, Sanayi Yerleşkeleri, Üniversite Sanayi İşbirliğinin Rekabet Gücüne Etkileri, Türkiyedeki Ab Destekli Kobi Programları, Yan Sanayi - Ana Sanayi İlişkisi, Kalite Standartları, Kobi'ler Ve Bilişim, Kobi'ler Ve Medya, Kobi'ler Ve Sınai Mülkiyet Hakları, Yabancı Sermaye Ve Kobiler, Kobi'ler Sağlık Ve Sosyal Standartlar, Çevre Ve Enerji gibi üst başlıklar altında 17 oturum yapılacak ve bu temel KOBİ konuları yaklaşık 140 yetkili-uzman konuşmacı tarafından detaylandırılacak. KOBİ'lerin gündemini tayin eden ve yıllık perspektiflerini çizen KOBİ Zirvelerinin dördüncüsü, AB ile müzakerenin gittikçe çetinleştiği kritik bir eşikte toplanıyor ve Türkiye ekonomisinin en önemli dinamiği olan bir kesim için ortaya ciddi talepler ve öneriler koyması bekleniyor (İhlas Haber Ajansı)

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Bize Sadece Bir 'Aşı' Lazım! - Yarışma Makalesi 7
Hep 'Amerika şöyle, Amerika böyle' demeye devam ediyoruz. Düşünün ki, Amerika kötü bir öğretmen, biz de çok vasat bir öğrenciyiz.
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...