KOBİtime: Biz çok farklıyız
(1 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Kobitime Dergisi, global vizyona sahip bağımsız bir dergi olmak için yola çıktı. Bağımsızlık bizim için çok önemli. Çünkü, önümüzdeki sayılarda, Türk KOBİ'lerinin, iş dünyasının, hükümetin ve bürokrasinin en önemli iletişim ortamı olacağız. Bunu başarmak için gerekirse herkesi ve her kurumu eleştirebilmeliyiz.  
Evet biz de hayata pozitif bakıyoruz ama bu bakış, gerçekleri gizlemek gibi ağır bir bedel ödetmemeli. Türkiye için en doğrusunu bulmak adına daima sorgulayan, araştıran, herkesi dinleyen ve yansıtan bir medya kuruluşu olmak istiyoruz. Bu sayımızda potansiyelleriyle hep övündüğümüz Türkiye'ye de ilham verebilecek Dubai örneğini kapak konusu yaptık. Çünkü bir serbest bölge ve liman yatırımının bir kenti ve ülkeyi nasıl global marka yapabildiğini bu örnekte gördük. Jebel Ali Serbest Bölgesi'nde dönen ticaret bize Türkiye'nin bir iddiasını da hatırlattı. Bu iddia, Asya ile Avrupa arasında köprü ülke oluşumuzla ilgili. Hepimizin çocukluk yıllarından itibaren duyduğu ve sevdiği bu iddiayı Türkiye olarak elbette hayata geçireceğiz. Enerjide, ticarette, sanayide, turizmde Türkiye hızla büyüyor. AB üyelik sürecinde bütün sorunlara rağmen kararlı şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu süreçte de elimizdeki en büyük koz 'köprülük' kozudur ve Dubai Jebel Ali Serbest Bölgesi'nin de Türkiye'nin bu ticaret, turizm, sanayi vizyonuna benzeyen büyük bir başarı öyküsü var.
Asya ile Orta Doğu, Afrika ve Amerika'ya kadar uzanan global ticarette mükemmel bir başarı öyküsü ortaya çıkaran kardeş ülke BAE'nin önümüzdeki dönemde serbest bölge, transit ticaret, liman yönetimi gibi konularda Türkiye'de de büyük projelere imza atacağını düşünüyoruz. Ülkemizin batısı kadar doğusunun da zenginleşmesi doğal olarak Türkiye'nin önemini daha da artırıyor. Bu konuda Körfez ülkelerindeki sermayenin Türkiye'ye yönelmesi Türkiye'yi daha stratejik bir ülke haline getirecek. Unutmayalım ki bizim Dubai gibi ticarette, turizmde ve sanayide global marka haline gelebilecek en az 15 tane vilayetimiz var.
Aslı DİDARİ
Genel Yayın Yöentmeni
Aralık 2006
 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap