“Ipad Pro" Patenti
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Apple ipad pro için yeni bir sanal klavye oluşturma planı içerisinde.BU düşünceleri doğrultusunda ilginç yeniliklerin izini sürmekteler.

Bilindiği üzere Apple en çok patent alan tüketici elektroniği şirketleri arasında yer alıyor. Gelişim ve inovasyon bakımından sürekli bir yol katetme söz konusu. Popüler marka şimdi de yeni patentleriyle gündemde.

İpad pro serisi için geliştirilen yeni sanal klavyenin patenti ABD  Marka Patent Ofisi tarafından da eveti aldı. Şu an bulunan klavyeye karşın bünyesine daha çok özellik eklenmekle beraber ilginçliği de dikkat çekeceğe benziyor.Sanal klavyenin daha öncekilere nazaran gerçekçilik esas hedef konumunda. İşte devreye bu noktada yeni bir mıknatıslı sistem giriyor. Diğer patentlerine göre yeniliğin bu patentte daha fazla ve esas amaç olması ise başka bir ayrıntı.Parmağın kaldırılması hareketi klavyenin rastgele bir kısmında bile fark ediliyor. Ayrıca bünyesinde sanal bir trackpad'i de barındırıyor.

Yanlış yazılmaların engellenmesi genelde daha çok mobil kullanmalarda karşılaştığımız bu sorunun en aza indirgenmesi söz konusu. Bu arada yine gerçekçiliğin altı bir kez daha çiziliyor.


 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Gerçek Bir Üniversitede Okuyor muyuz? - Yarışma Makalesi 51
Bu makalenin yazılma amacı Türkiye’deki üniversitelerin verdikleri eğitimin buluş için yeterli olup olmadığıdır. Konuya geçmeden önce Türkiye’deki öğrencilerin üniversite seçimleri hakkında kısaca değinmek istiyorum. Herkesin bildiği gibi
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...