Microsoft, Toyota Motor'un Kullanımına Açtı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Microsoft patent haklarını Toyota'ya verdi.

Microsoft, internete erişimli otomobil teknolojisinin önemli bir tedarikçisi olma hedefi çerçevesinde patent haklarının bir kısmını Toyota Motor'un kullanımına açtı.

 

Otomobil üreticilerin, kendi Azure bulut servisi üzerinden internet erişimli araçlar üretmeye ikna etmek için bir yarış içinde olan Microsoft, bu alandaki patentlerini kullanımı için Toyota'ya lisans sağladı.

 

Ancak Microsoft, Toyota'nın bu patentleri kullanama niyeti olup olmadığı konusunda bilgi vermedi.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patent ve Faydalı Model - Yarışma Makalesi 42
Sanayi ve tarımdaki herhangi bir sorunun çözümlenmesi buluş olarak adlandırılır. Patent de buluş sahibine -belirli bir süre için tanınan- buluşa konu olan ürünü kullanma, üretme ve satma hakkıdır.
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...