Microsoft, Toyota Motor'un Kullanımına Açtı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Microsoft patent haklarını Toyota'ya verdi.

Microsoft, internete erişimli otomobil teknolojisinin önemli bir tedarikçisi olma hedefi çerçevesinde patent haklarının bir kısmını Toyota Motor'un kullanımına açtı.

 

Otomobil üreticilerin, kendi Azure bulut servisi üzerinden internet erişimli araçlar üretmeye ikna etmek için bir yarış içinde olan Microsoft, bu alandaki patentlerini kullanımı için Toyota'ya lisans sağladı.

 

Ancak Microsoft, Toyota'nın bu patentleri kullanama niyeti olup olmadığı konusunda bilgi vermedi.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patentin Önemi - Yarışma Makalesi 1
Sahibi tarafından yeni icad edilmiş veya yeni bulunmuş, tarım dâhil sanayinin herhangi bir alanında uygulanabilir olan ve günümüzdeki sistem ve teçhizatlardan daha avantajlı olan her ürün, sistem, üretim usulü için alınacak bir koruma belgesidir.
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...