Apple’dan Yeni Bir Patent Daha!
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

Apple yeni Teknolojileri için aldığı patentlere bugün bir yenisini daha ekledi. Bu seferki patent ise herkesin beklediği üzere yeni bir kablosuz şarj teknolojisi üzerine. Bakalım bu yeni kablosuz şarj teknolojisi nasıl çalışıyor.

 

 

 

Apple’dan yeni bir patent daha!

 

Hatırlayacak olursak daha dün Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’e ait kasa kalıplarıyla, bir de cihazın iç kısmını gösteren şematik çizimin sızdırıldığına dair 2 adet haber paylaşmıştık.

 

Bugün ise ortaya çıkan yeni bir patentle beraber, dün sadece bir dedikodudan ibaret olan Apple'ın uzak mesafe kablosuz şarj teknoloji, yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Bu yeni kablosuz şarj teknoloji, günümüz birçok akıllı telefonlarında kullanılandan standart teknolojiden biraz farklı.

 

Zira günümüzde kullanılan kablosuz şarj teknolojisinde her ne kadar radyo dalgaları kullanıyor olsa da, şarj işleminin tam anlamıyla başlayabilmesi için bir temas yüzeyine ihtiyaç duyuluyor. Ancak Apple’ın patentini aldığı yeni kablosuz şarj teknoloji ise, herhangi bir temas yüzeyine ihtiyaç duymuyor.

 

Telefonu şarj etmek için hücresel ağda (700MHz - 2700MHz), Wi-Fi’da (2.4GHz - 5GHz) ve radyo dalgası olarak da (10GHz - 400GHz) gibi birçok iletim noktasını aynı anda kullanan bu yeni kablosuz şarj teknolojisi, aynı zamanda şarja ihtiyaç duyan cihazı kendi belirleyebiliyor.

 

Son olarak, birçok üreticinin yapmak için uğraştığı ancak bir türlü başaramadığı bu yeni kablosuz şarj teknolojisinin, Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’de kullanılıp kullanılmayacağının halen tam olarak bilinmediğini belirtmeden geçmeyelim.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patentin Önemi Nedir? - Yarışma Makalesi 57
Patentin önemi? Vitrini göze hoş tutmaktır, patentin önemi… Bir mağazan var ve vitrini canlı duruyorsa müşterisi bol olur. Patentin en önemli nedeni bu olmasaydı, ülkemizdeki patent sayısını 1 milyona ulaştıracağız hedefi konmazdı zaten.
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...