Porsche, A Sütununda Yer Alan Hava Yastığının Patentini Aldı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Porsche önden kazalarda olası A sütununa kafayı çarpma durumunun önüne geçmek adına yeni bir güvenlik önlemi geliştirdi. Firma, A sütununa konumlandırılan hava yastığının patentini aldı.

 

 

 

Porsche üstü açık araçları kaza anında daha güvenli hale getirecek A sütunu içine yerleştirilen hava yastığının patentini aldı. Üstü açık araçların yanında Alman üretici bu fikri diğer araçlarında da kullanabilir.

 

Porsche'nin hazırladığı patent resimleri hava yastığının A sütunununda nasıl konumlandırılacağını gösteriyor. Şirkete göre, yeni güvenlik yöntemi bir kişinin vücudunun kaza anında aracın köşesine doğru ilerlediği durumlarda onu koruması için tasarlanmış. Buna ek olarak otomobil üreticisi, bu teknolojinin bir üstü açık modellerde özellikle faydalı olacağını düşünüyor çünkü bir çatı desteğinin olmaması, kaza esnasında yolcuları daha fazla risk altına sokabiliyor.

 

Porsche'nin A sütunu hava yastıkları şirketin yeni araçlarının IIHS'nin small overlap testinden de yüksek puan almasına sebep olabilir. Bu test aracın bir köşesinde gerçekleşen çarpışma üzerine yoğunlaşırken, test esnasında mankenin kafası genellikle direksiyon hava yastığının yanından kayarak A sütununa yöneliyor. Genellikle yana monte edilen hava yastığı bu hareketi kontrol etse de, mankenin A sütununa çarptığı durumlar da olabiliyor. Orada bir hava yastığınınn var olmasıyla, yaralanma riski çok daha düşük olabilir.

 

Porsche patent başvurusunu 19 Ekim 2016'da yapmış olsa da, Birleşik Devletler Patent ve Ticari Marka Ofisi bu patenti 27 Nisan 2017'de yayınladı. Bu zamanlama göz önüne alındığında, şirketin üstü açık modellerinin bu güvenlik teknolojisine çok yakında sahip olması mümkün görünüyor.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Ben Buldum, Benimdir! - Yarışma Makalesi 41
Ben bir şey buldum! Nihayet! Çok düşündüm, araştırdım. Günlerce, haftalarca… Ama bir şeyler eksikti… Bir sabah gözümü açtığımda gördüğüm o resimde -ilhamın geldiği an-
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...