Mümin Sekman'dan Adres Patent'e Seminer
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

13 Mayıs Cumartesi günü Adres Patent, Otel Dedeman Gayrettepe’de kahvaltı yaptı. Kişisel Gelişim Uzmanı Münin Sekman ile bir araya geldi.

 

“Her Şey Seninle Başlar Başarı Semineri”nde Adres Patent çalışanlarıyla bir araya gelen Münin Sekman konferansta şunları söyledi:

“Efsanelerin mesai saati yoktur, kahramanlar ikide bir saatine bakmaz. Neyi yaparken zamanın geçtiğini unutuyorsun. Aşkın tarifi şu; aşk biriyle beraberken zamanın nasıl geçtiğini unutmaktır. Biriyle beraberken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsan bir saat bir dakika gibi geçiyorsa aşıksın. Başarı aşkı ise bir işi yaparken zamanın nasıl geçtiğini utuyorsan orası senin aşkla başarılı olabileceğin alandır ve zamanın nasıl geçtiğini unutuyorsan ikide bir saatine bakmazsın. Bu nedenle karamanlar ikide bir saatine bakmazlar. Efsanelerin mesai saatleri yoktur. Çünkü onların başarısı yaşam tarzıdır.”

"ÖNEMLİ OLAN SONUCA ODAKLANMAKTIR"

İnsanların başarısızlıklarını bir takım sebeplere bağlamasına değinen Sekman “Önünde hiçbir engel olmayan bir işi başarmak bir başarı değildir. İnsanlar başarısızlıklarını haklı ve mantıklı sebeplere bağlayabilir. Ama unutmamak gerekir ki haklı ve mantıklı sebeplerden dolayı ömür boyu başarısız olabilirsiniz. Önemli olan rağmenleri ortadan kaldırıp sonuca odaklanmaktır. Başarıda en önemli araç iradedir, iradeli ve kararlı insanlar uzun vadede her zaman kazanır ve başarı kaçınılmazdır" dedi.

Programın sonunda Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel, Münin Sekman’a plaket takdim etti.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Birinci Kalite mi İkinci Kalite mi? - Yarışma Makalesi 46
Çin! Dünya ekonomisinin Atlas’ı diyebileceğimiz ülke. Yunan Mitolojisinden meşhur Atlas’ı herkes duymuştur sanırım. Duymayanlar için burada bir kez daha söyleyelim Atlas’ın kim olduğunu. Grek Mitolojisinde Atlas dünyayı
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...