TÜRK PATENT COĞRAFİ İŞARET EĞİTİMİ VERDİ
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

Adres Patent Marka Vekilleri Coğrafi İşaret Eğitimine katıldı.

Türk Patent ve Marka Kurumu, Marka Vekillerine yönelik düzenlenen Coğrafi İşaretler Eğitimi verdi. Eğitim 24 Mayıs 2017 tarihinde TÜRK PATENT'te gerçekleştirildi.

Marka Vekillerine yönelik düzenlenen “Coğrafi İşaretler Eğitimi” eğitim çerçevesinde Türk Patent ve Marka Kurumu'nun son yıllarda farkındalık faaliyetlerine ağırlık verdiği Coğrafi İşaretler konusunda Marka Vekilleri bilgilendirildi.

Çok sayıda Marka Vekilinin katılım sağladığı eğitimde, coğrafi işaretlerin ülkemiz açısından önemi, Ocak 2017'de yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanunu'nda yer alan coğrafi işaretlere ilişkin yenilikler, coğrafi işaret başvurusu hazırlama esasları, tescilli coğrafi işaretlerin denetimi ve coğrafi işaretlerin AB tescili konuları anlatıldı.

Eğitime Adres Patent Satış ve Pazarlama Müdürü Derya Kılıç ile Hukuk Birimi Müdürü Av. Nilgün Dinkçi Taşçı katıldı.

 

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Düşünelim Yeter! - Yarışma Makalesi 2
Buluş, YENİ BİR DÜŞÜNCE, yeni bir yöntem yahut yeni bir aygıt demektir. Bu yeni düşünce ve yöntemlerle birçok problemin çözümü ortaya çıkabilir
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...