ADRES PATENT’TEN BABALARA ÖZEL HEDİYE
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Adres Patent, Babalar Günü’ne özel “Bu yaşınıza kadar sizi koruyan kahramanlarınızın ismini şimdi “Marka Tescili” ile koruma altına alma sırası sizde!” diyerek kampanya düzenliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, “Marka tescili, sadece şirket ve kurumları değil kişileri ve kişilerin özel isimlerini koruyor” dedi.

 

“Her babanın birden çok ilgi alanı var. Her babanın tasarladığı ürünü var. Bunları hayata geçirmek istediği hayalleri olan babalar var. Hepsi birer değer ve her şeyden önemlisi de bir marka. Bu değeri markayla tescilleyebiliriz” diyen Akbulut, bu düşünceyle babalar günü öncesinde 12-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak marka tescil başvurularında babalar gününe özel hizmet sunacaklarını açıkladı.

 

Akbulut, “Bu vesileyle tüm babaların ve baba adaylarının babalar gününü kutluyoruz” dedi.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patentin Tanımı ve Tarihçesi - Yarışma Makalesi 60
Tarım dahil olmak üzere sanayinin her hangi bir kolunda var olan teknik problemlere getirilen teknik çözümler buluş olarak nitelendirilmektedir. Kısacası bir buluş, teknik bir soruna bulunan çözümün adıdır. Bir şeyin buluş olması için bir
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...