ADRES PATENT'TEN OKUMA KAMPANYASI
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Sınai Haklar konusunda hizmet veren Adres Patent okumayı sevdirmeye yönelik bir kampanya başlatarak kitap okumanın önemine dikkat çekiyor.

Aşırı sosyal medya kullanımı ve yoğun iş hayatının kitap okuma oranlarının düşmesine neden olduğuna değinen Adres Patent, tüm şubelerinde kitap okuma saatleri düzenleyerek, çalışanları ve müvekkilleri aracılığı ile okuma farkındalığının artmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, projenin temel amacının, yoğun iş hayatı ve sosyal medya kullanımı içinde kaybolmaya başlayan iş dünyasının okuma oranını artırmak olduğunu bildirildi.

Proje kapsamında sadece okuma saatleriyle sınırlı kalınmayarak, İstanbul başta olmak üzere, tüm şubelerinin bulunduğu illerde, üniversite ve belediye işbirlikleri ile okuma etkinlikleri düzenleyeceklerini söyledi.

 

Temmuz ayı boyunca sürecek kitap okuma etkinliğinin ilk ayağı Adres Patent Merkezi’nde tüm yöneticiler ve çalışanların katıldığı kitap okuma saatiyle start aldı. Etkinlik kapsamında Adres Patent’in tüm yöneticileri ve çalışanları mesai içerisinde belirli saatlerde düzenli olarak gazete ve kitap okuyacaklar.

 

Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Akbulut, “Okumak sadece öğrencilere yönelik bir davranış değil. İnsan olarak okumaya hayat boyu ihtiyacımız var. Günümüzde yoğun iş hayatı ve artan sosyal medya kullanımı ile kitap okuma alışkanlıkları azalmıştır. Biz Adres Patent olarak çalışanlarımızla birlikte geçirdiğimiz mesai saatlerimizi daha verimli kullanarak; okuma alışkanlığı ve okuma farkındalığı kazandırmayı da hedefliyoruz Umuyoruz ki etkinliğimiz sadece Adres Patent ile sınırlı kalmayacaktır. Belediyeler, üniversiteler ve müvekkillerimizle birlikte yapacağımız okuma etkinlikleri birçok yerde bu projeyi geliştirmeyi ve büyütmeyi planlıyoruz” dedi.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patentin Önemi - Yarışma Makalesi 1
Sahibi tarafından yeni icad edilmiş veya yeni bulunmuş, tarım dâhil sanayinin herhangi bir alanında uygulanabilir olan ve günümüzdeki sistem ve teçhizatlardan daha avantajlı olan her ürün, sistem, üretim usulü için alınacak bir koruma belgesidir.
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...