Çalınan Dizüstü Bilgisayarlar Hırsızların İşine Yaramayacak
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Microsoft'un aldığı yeni patent hırsızlar tarafından çalınan bilgisayar suçluların işine yaramayacak. Bu patent sayesinde, Microsoft çalınan cihazları uzaktan kilitleyebilecek veya format atabilecek.

Microsoft, dizüstü bilgisayar hırsızlıklarını önlemek adına yeni bir patent almaya hazırlanıyor. Qualcomm Snapdragon çipleri ile donatılmış notebookları korumayı planlayan Microsoft bu patenle, çalınan cihazları uzaktan kilitleyebilecek veya format atabilecek. Teorik olarak cihaz ne durumda olursa olsun bilgisayar uzaktan gelen bir sinyalle etkisiz hale getirilebiliyor.

 

Bu teknoloji Microsoft'un Snapdragon işlemcili sürekli bağlı dizüstü bilgisayarlarını güvenlik alanında büyük bir adım atmasını sağlayacak gibi görünüyor. Patent onaylandığı takdirde ise güvenlik açısından gayet kullanışlı bir özellik olarak hayatımıza girecek.

 

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Labirent - Yarışma Makalesi 50
Bir yolculuktur buluş. Temeli insanla başlayan bir yolculuk, İnsandan beslenen zamanla insanı besler hale gelmiş bir yolculuk. Uygarlığın gerçek temelidir buluş. İnsan ilişkilerinde en önemli itici güçlerden biridir. Peki ya kimler buluş yapabilir?Parası olan mı, zekâsı olan mı, kadın mı erkek mi, genç mi, yaşlı mı? 
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...