Marka Başvurusunda Avrupa Birincisi Türkiye
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Türkiye, Avrupa'nın en fazla marka başvurusu yapılan ülkesi oldu.

TÜRK Patent ve Marka Kurumu Yenilik ve Tanıtım Dairesi Başkanı Salih Koca, "Türkiye, 2011'den bu yana 100 binin üzerinde marka başvurusuyla, sürekli olarak Avrupa'nın en fazla marka başvurusu yapan ülkesi durumundadır. 2016'da 40 bini aşan tasarım başvurusuyla en fazla tasarım yapan ülkeler sıralamasında Avrupa'da ikinci, dünyada ise dördüncüdür" dedi. Malatya kayısısından Taşköprü sarımsağına kadar çok geniş alanda coğrafi işaret çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Koca, Türkiye'de 333 coğrafi işaret başvurusu yapıldığını, tescil sayısının da 209'a ulaştığını kaydetti.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Bize Sadece Bir 'Aşı' Lazım! - Yarışma Makalesi 7
Hep 'Amerika şöyle, Amerika böyle' demeye devam ediyoruz. Düşünün ki, Amerika kötü bir öğretmen, biz de çok vasat bir öğrenciyiz.
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...