IBM Patent Listesinin 1 Numarası
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

 

 

Google, Facebook, Apple, Amazon ve Microsoft gibi zirvede yer alan teknoloji firmaları, ABD'de her yıl binlerce patent başvurusu yapıyor. Ancak hepsini zirvede bırakan 2 firma yer alıyor.

Chip.com.tr’nin yaptığı açıklamaya göre ABD’de en fazla patent başvurusu yapan birinci firma IBM. Samsung ise ikinci sırada bulunuyor.

 

IBM ve Samsung’u sırasıyla Intel, Google, Microsoft, Apple, Amazon, Facebook yer alıyor.

 

Teknoloji firmaları, yeni ürünlerini yakın gelecekte piyasaya sürmeyi planlamasalar da patentini alma konusunda hızlı davranıyorlar. Bunun en büyük nedeni patent alarak ürünlerini koruma altına almaları.

 

IBM, 2017'de şu ana kadar 5,797 patent kaydı yaptı. Samsung, 4,143 patent kaydıyla ikinci sırada.

 

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Fikir Kasası - Yarışma Makalesi 64
Türk Dil Kurumu’nun yayınlamış olduğu sözlüklerde “Başkasının olan bir şeyi gizlice çalmak” olarak tanımlanıyor hırsızlık. Ancak, bizlerin kafasındaki hırsız profili, somut bir nesneyi çalan kişi olarak canlanıyor. Oysa fikri hırsızlık, hele de ticari bir ortamda yapılıyorsa,
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...