Makaleler

Biyo-Patentlerle savaş sanatı
Patentler her şeyden önce “hukuki” ve “ticari” dökümanlardır ve amacı itibarı ile olmasa bile reel sektörde kullanım şekilleri itibarı ile sıkça suistimal edilirler. Bu makalede örnekler yolu ile patentin bir silah olarak nasıl kullanıldığını inceleyeceğiz ve şirketlerin hatta ülkelerin bu silahla nasıl vuruştuklarını göreceğiz.
Devamını oku...

Kimler Online

Şu anda 190 ziyaretçi çevrimiçi

Microsoft’un Gizemli Tabletinden Yeni Detaylar
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Yazılım devi Microsoft, uzun süredir Andromeda isimli bir tablet modeliyle gündeme geliyor. Ortaya çıkan patent çizimleriyse cihazın bazı detaylarını gözler önüne seriyor.

Katlanabilir ekranlı bir tablet olarak geçen Microsoft Andromeda, henüz fiziksel bir sızıntıyla karşımıza çıkmış değil. İsmi de tam olarak bilinmeyen gizemli tablet, yeni patent çizimleriyle biraz daha detaylanıyor. İlk olarak oldukça ufak olduğu görülen ürün, özel menteşe yapısıyla dikkat çekiyor. Bu menteşe ile tamamen düz hale getirebilen tablet, iki ekranı bir araya getiriyor. Bir ekrana sanal klavye ve touch pad yerleştirmeyi planladığı da görülen şirket, yeni detaylara göre cihazda herhangi bir stylus kalem düşünmüyor. ZTE Axon M gibi katlanarak karşılıklı iki kişiye görüntü verebilen tablet, bakıldığı zaman oldukça ilginç görünüyor. Şirketin şimdiden tablet için UWP (Universal Windows Platform) uygulamaları geliştirmeye başladığı da söylenirken, bu detay cihazın gerçekliği için büyük bir kanıt oluşturuyor. Microsoft’un gizemli tableti satışa çıkar mı? Daha öne duyduğumuz kadarıyla cihaz üzerinde Alex Kipman da çalışıyor. Kinect ve HoloLens’in arkasındaki adam olan Kipman, söylendiği kadarıyla “holografik” ekran teknolojisi için bu projede. Tabletine holografik bir ekran koymak isteyen yazılım devi, bu konuda büyük bir atılım planlıyor. En son RED’in akıllı telefonunda yer alacağını duyduğumuz holografik ekran, biliyorsunuz içerikleri ekran dışarısına alabiliyor.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patentin Tanımı ve Tarihçesi - Yarışma Makalesi 60
Tarım dahil olmak üzere sanayinin her hangi bir kolunda var olan teknik problemlere getirilen teknik çözümler buluş olarak nitelendirilmektedir. Kısacası bir buluş, teknik bir soruna bulunan çözümün adıdır. Bir şeyin buluş olması için bir
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...