Meizu Parmak İzi Okuyucu Sensörü Aldı
(0 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)

Akıllı telefon üretiminin Çin merkezli ismi olan Meizu, farklı bir parmak izi sensörü patenti alarak herkesi şaşkına çevirdi.

Akıllı telefon üretiminin önemli isimleri arasında yer alan Çin merkezli Meizu firması, geçtiğimiz günlerde ekran altı parmak izi okuyucu sensörü adına bir patent almıştı. Şimdilerde ise yeni bir patent başvurusunda bulunan şirket, bu sefer ise çerçevelere entegre olarak gelen sensörlerle parmak izinizi okuyacak olan bir sensör teknolojisine başvurdu.

 

Bu patent başvurusundan olumlu bir geri dönüş alan Meizu firması, bu sistemde ekran çerçevesine yerleştirdiği ultrason sensörler ile parmak izinin ekrana dokunulduğunda algılanmasını sağlıyor. Bundan sonrası standart parmak izi okuyucusu ile hemen hemen aynı ilerlerken, parmak izinin doğrulanması ardından ise kilit ekranı açılıyor.

 

Henüz şirket tarafından prototip çalışmaları gerçekleştirilen bu teknolojinin önemli bir yol daha kat etmesi gerekirken, çünkü günümüzdeki parmak izi okuyucu teknolojilerine göre oldukça avantajlı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü günümüzde ekran çerçevelerinin inceltilmeye çalışıldığını düşündüğümüz de, bu sensörlerin ince çerçevelere nasıl konumlandıracağını da merak etmekteyiz.

 

Aslında bu teknolojinin patentini günümüzün ve gelişen teknolojinin durumuna göre alan şirket, bu durumu göz önünde bulundurmuş bile olabilir. Bakalım geliştirilen bu teknoloji ne kadar güvenli ve ne kadar hızlı çalışabilecek.

 
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Patent Yapmanın Önemi - Yarışma Makalesi 23
Emeğimizin boşa gitmemesi ya da çalınmasını önlemek için patent almak çok önemli. Patent üreticiyi taklit ve marka hırsızlığına karşı koruyan yasal bir koruma ve
Devamını oku...

 

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...