Reklam

Makaleler

Turizmde Marka Kent Oldu
http://patentakademisi.com/images/arzuceylan.gifGüney Koreli rapçi PSY’nun şarkısı ‘Gangnam Style’ tüm dünyada müzik listelerini alt üst etti. Gangnam aslında Seul'de gözde bir semt.
Devamını oku...

Giriş FormuAnket

Marka olmak kim veya kimler için önemlidir?
 

Makaleler

Gelişen Toplum = Patent kültürü
 Günümüzün ekonomik ve sosyal anlamda gelişmiş olan birçok ülkesi bu gelişmeyi toplumlarının sürekli üretken ve yenilikçi olmasına bağlamaktadır.

 

Devamını oku...

Patent Tecavüzü
(5 - CDAJAXVOTE_VOTE_COUNT)
Sağlık Bakanlığı nezdinde yapılmış kısıtlanmış ruhsat başvurusunun tescilli bir patente tecavüz ettiği ve bu durumunun haksız rekabet yarattığı gerekçesiyle İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesinde davacılar Eli Lilly and Comp. ve Lilly İlaç Tic. Ltd. Şti. tarafından davalı Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. AŞ.’ye karşı dava açılmıştır. Davacı talebinde dünyanın önde gelen farmasötik ürün üreticisi olduğunu,
Devamını oku...
 
Patent Başvuru Sayısı Her Geçen Yıl Artıyor
Türkiye Patent Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Yusuf Balcı, patent alanında yıllık artış ortalamasının dünyada yüzde 5-10 oranlarında gerçekleştiğini belirterek, Türkiye'de bu oranın son yıllarda yüzde 40-50 aralığında olduğunu bildirdi. Bu yılın ilk dört ayı itibariyle artışın oranı yüzde 66 olarak gerçekleştiğini ifade eden Balcı, "Bu artış oranıyla da Avrupa'da ilk sırada yer almaktayız. Ayrıca, Türkiye'den yapılan uluslararası patent başvurularında da hızlı artışlar söz konusudur.
Devamını oku...
 
Adres Patent' den Üniversitelilere Marka Eğitimi

Adres Patent Genel Müdürü Ali Çavuşoğlu ve İzmir Şube Müdürü Deniz Arslan Süleyman Demirel Üniversitesi Isparta Meslek Yüksekokulu'nda (IMYO) üniversite öğrencilerine marka patent konusunda seminer verdi. Türkiye’nin lider marka patent danışmanlık kuruluşu olan Adres Patent,

Devamını oku...
 
Upaid Tüm Patent Suçlamlarını Qualcomm'a Karşı Reddetti
SAN DIEGO – Qualcomm (Nasdaq: QCOM) Ltd. Şti. Upaid Sistem Ltd. tarafından davanın reddini kabul ettiği açıklamasında bulundu. Dava, doğu Teksas bölgesinde Upaid tarafından önyargıları kaldırmak için gündeme getirildi. Marshall bölümü, ABD’de patent ihlali için; 6,320,947 numara ve 6,714,632, numara da yetki verilen ve Qualcomm’a karşı açılan davanın ve haberleşme ile ilgili patenti ve iletişim ihlali mahkemeye intikal etmesini sağladı.
Devamını oku...
 
Cep Telefonu Patent Tescil Servisi Phet'te Etkin Katılım Gördü
Cep telefonu patent kaydı için Cuma günü Phuket Ticari İşlemler Ofisi ile 20’yi aşkın kişi tarafından Mülkiyet Hakları Depatmanı’na kayıt yaptırıldı. Ticari Marka kayıtlarını kapsadığı Phuket Ticari İşlemler Büro şefi Tada Pitchayaporn; 2006 senesinde 146 kişi tarafından patent tescil kayıt işleminin yapıldığını ve bu sene için ise en az 100 kayıt beklediklerini ifade etti.
Devamını oku...
 
Nintendo, Teksas'lı bir şirket tarafından mahkemeye verildi.
 Nintendo, Teksas'lı bir şirket tarafından mahkemeye verildi. Teksas'lı firma, kendi patentli buluşları olan daha hızlı yarı iletkenler yapım yönteminin izinsiz olarak Japon firmanın Wii video oyun konsollarında kullanıldığını iddia etmekte.
Devamını oku...
 
Sanatçı Emrah Marka Savaşını Kazandı: 511.000 YTL Alacak.
 Emrah; 2000 yılında kendisini; saç, giyim, kuşam, davranış ve sesinin bütününü, imajını taklit eden ve yine tescilli markasını taklit eden Mustafa Hakan Yıldız ile bu kişiye albüm yapan Folk Müziği mahkemeye vermişti. "Emral 2000, sevdik işte,"  adıyla çıkan bu kaset ve cd 200.000 adet satış (190.000 adet Kaset, 11.000 adet CD) yapmıştı.
Devamını oku...
 
Şirketler, Net Tarafından Patent'lerinin İhlal Edildiğini İfade Ediyor
Teksas-asıllı uygulama sistem geliştiricisi, Vertical Bilgisayar Sistem AŞ geçtiğimiz Cuma, Microsoft'a karşı patentli bir ihlal davasını dosyaladığını ilan etti. Redmond şirketi patent haklarının ihlal edildiğini ileri sürdü  6,826,744,  Microsoft'un geliştirmekte olduğu NET Sistem patenti için dava dosyası hazırladı. ABD Patent Büro’su Web Sitesine göre, iddiaların altında patent, "Bilgisayar üreticisine göre uygulamaları oluşturmak için bir sistem ve method"
Devamını oku...
 
Rebook'tan Nike'a Patent İhlali Suçlaması
 Reebok  Nike’a  karşı patent ihlali gerekçesi ile dava açıyor. Uluslar arası Reebok şirketi piyasadaki en büyük rakibi olan Nike A.Ş. karşı patenti’nin kendisine ait olduğunu iddia etmesiyle, patent ihlali suçlamasında bulundu. Canton asıllı Reebok, 30 Ocak’ta patentini almış olduğu katlanır veya  “Esnek Taban” olarak isimlendirdikleri kıvrımları ile
Devamını oku...
 
Ticari Marka ve Endüstriyel Tasarım Uygulama Davaları Suriye'de Durduruldu
DAMASCUS- Abu Ghazaleh Fikri Mülkiyet Hakları Bildirgesi Pazar baskısında; Ticari Marka ve Endüstriyel Tasarım Uygulamaları’na 25 Mart 2007 tarihi itibari ile durdurulduğu açıklandı. Yenileme ve kayıt başvuruları ara verilmeden, ayrı tutuldu. Başvuruların zaman aralığı yeni yasa uygulamasına kadar uzayacak.(2007-No:8),
Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sonraki > Son >>

Sayfa 199 - 202
Gazete lan Vermek iin  tklaynz

Marka davalarında hukukçulara ve marka sahiplerine önemli bir kaynak!

adres_kitap

YAZ KAZAN! MAKALE YARIŞMASI

Emeğin Teminatı - Yarışma Makalesi 47
“Bir tek kişiye yapılan haksızlık, tüm topluma yöneltilmiş bir tehdittir.” Fransız politik düşünür Montesquieu’nün bu sözü insan emeğine, çalışmasına,  buluşuna yapılan haksızlığın
Devamını oku...

 

Flaş Haber

Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu

"Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı. Ağın Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yöreye özgü yöntemlerle odun ateşinde kumun içerisinde kavrularak yapılan leblebi için patent başvurusu yaptıklarını dile getirdi.


Devamını oku...
 
Odunpazarı Belediyesi Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini Aldı


Odunpazarı Belediyesi, halk merkezlerinin dışında sosyal belediyecilik ve insana yakışır bir yardım modeli olan Halk Market Gıda Bankası ve Halk Kart'ın da patentini aldı. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi kadın ve çocukları mutlu bir Odunpazarı hedefiyle gerçekleştirdiği ve vatandaşların kişisel gelişimlerine katkıda bulunduğu Halk Merkezleri'nin Türk Patent Enstitüsü'nden marka tescil patentini aldı.


Devamını oku...
 

Patentle Kazanmak KitabI ÇIKTI!

SIKÇA SORULANLAR

Uluslararası Tescilin Koruma Süresi Ne Kadardır?
Uluslararası marka tescilinin de koruma süresi on yıldır. Uluslararası Büro, marka sahibine veya vekilin uluslararası koruma süresinin bitiminden önceki altı ay içinde bir hatırlatma yaparak sürenin bitmekte oludğunu bildirir.
 
Madrid Sisteminden Kimler Yararlanabilir?
Uluslararası başvuru; Madrid Protokolü’ne taraf olan bir ülkede gerçek ve etkin sınai veya ticari bir kuruluşu olan veya o ülkede yerleşik olan veya o ülkenin tabiyetinde olan bir gerçek veya tüzel kişi tarafından yapılabilir. Uluslararası tescilin sağlanabilmesi için
Devamını oku...